לריבת חלב – כשנוסטלגיה ביתית הופכת ללהיט קולינרי עולמי
יוצאי ארגנטינה מתבלים את הסיפורים שלהם בניחוחות וטעמים של ריבת החלב, מעדן שיצא זה מכבר מגבולות דרום אמריקה ונפוץ בעולם כולו. כצפוי, כמו מתוקים רבים, ישראלים התחברו מיד לממרח הסמיך והמענג הזה שאינו דומה לריבה כלל, למען האמת, והוא הפך ללהיט שמשתלב בקלות בכל מוצר. ריבת חלב מככבת בעוגות, עוגיות, אוזני המן, והיא התוספת המושלמת והטבעית גם לגלידות שמנת איכותיות, מטבע הדברים.

שני מרכיבים פשוטים ועוד מרכיב סודי אחד...
ריבת חלב היא ההמצאה הנפלאה שמשלבת חלב עם סוכר, שני מרכיבים שמתחברים להם בסיר אחד פשוט שהוא חלק מילדותם של רבים. היום שבו מבשלים בבית ריבת חלב הוא יום שלו מצפים הילדים וחובבי המתוק המעודן שבין המבוגרים. במשך שעות מתבשלים שני מרכיבים על אש נמוכה, כשבתוך הסיר מתקרקש לו בעדינות המרכיב הסודי – גולות משחק פשוטות מזכוכית שמניחים על הקרקעית, והן מסתובבות ללא הרף, בוחשות ומונעות את הידבקות הריבה לקרקעית, והניחוחות שמימיים.

ריבת חלב, הליווי המושלם לגלידה טובה
כמה פשוט לחבר בין עולם הילדים למטבח, ולהפיק מכך תוצר משובח שמחזיק מעמד זמן רב ומענג את החך על פרוסת לחם טרי, כעיטור לפלאן, כמילוי לעוגיות אלפחורס או כל מאפה ריחני אחר. ריבת חלב, כשמה כן היא, היא תוספת מצוינת לליווי גלידת שמנת משובחת, והיא מתמזגת בטעמים שלה בכל דרגת מתיקות שהיא.